minibus hire Leeds minibus hire Scarborough local minibus hire lajmet e fundit national minibus hire struga lajm struga lajme
Familja Bushati në zi, ndahet nga jeta babai i ish-ministrit - Struga.net

Familja Bushati në zi, ndahet nga jeta babai i ish-ministrit

0

Ish ministri i Punëve të Jashtme, Ditmir Bushati ka humbur njëriun e tij të shtrenjtë, të atin. Sulejman Bushati është ndarë nga jeta ditën e sotme, raporton CNA.

Sulejman Hamza Bushati, ka qenë kryetar i komitetit ekzekutiv të këshillit popullor të rrethit të Shkodrës, në vitet 1970-1974, me arsim të lartë.

Më pas ka qenë sekretar i parë i komitetit të PPSH në Shkodër, Kukës e Lushnje, ndërsa ka punuar në drejtorinë e bujqësisë pranë komitetit qendror të PPSH deri në vitin 1991. Bushatlinjtë janë ndër fiset më të mëdha dhe me te njohura në Shkodër.

Share.

Comments are closed.