minibus hire Leeds minibus hire Scarborough local minibus hire lajmet e fundit national minibus hire struga lajm struga lajme
Flet i mbijeturi i ekspeditës:Si munda të shpëtoj në ujrat e Erzenit - Struga.net

Flet i mbijeturi i ekspeditës:Si munda të shpëtoj në ujrat e Erzenit

0
lezhe-daniel-bardhoci

“Isha me shokun tim, Erjonin. Në fillim ishim tek shpella lart dhe pastaj u ulëm poshtë tek kanionet. Na thanë organizatorët që të mos shkonim në atë rrugë, sepse ishte shumë e rrezikshme, por ne donim ta shikonim. U ulëm poshtë përmes shtegut dhe u afruam tek kanionet. U afruam tek uji, donim të lanim fytyrën. Aty kur u afrova, më rrëshqiti këmba poshtë, sepse shkëmbinjtë ishin me myshqe dhe pastaj nuk e di se çfarë ndodhi. Nuk e di. Pasi unë rashë dhe nuk e pashë më Erjonin. Nuk e di se çfarë ndodhi me atë. Mendoj se ai ka rënë pas meje, sepse kur unë rashë, nuk pashë më asgjë”.

Kështu është shprehur 18 vjeçari Daniel Spahiu për “GSH”, i cili mundi të mbijetonte në ujrat e Erzenit.

“Unë fillova të notoj me sa forcë që kisha dhe pastaj arrita të kapesha tek një shkëmb. Mezi mbahesha, por na kishin parë disa nga grupet e tjera dhe më ndihmuan. Ata më hodhën litarin, e kapa dhe shpëtova”, tregon ai për “GSH”-në teksa rrëfen se me Erion djalin që ende nuk është gjetur kishin 14 vjet shokë.

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2014 - 2020 Struga.net | Privacy policy