minibus hire Leeds minibus hire Scarborough local minibus hire lajmet e fundit national minibus hire struga lajm struga lajme
FOTO SHOKUESE/ Tigrat e Arkanit duke spërkatur me benzinë shqiptarin - Struga.net

FOTO SHOKUESE/ Tigrat e Arkanit duke spërkatur me benzinë shqiptarin

0
107023

E përditshmja boshnjake “Oslobodjenje” ka publikuar një foto ku tregohet sesi kriminelët e bandës së Arkanit spërkasin me benzinë një shqiptar në Bijeljina të Bosnjës.

Dy paramilitarët serbë janë pjesë e grupit “Tigrat e Arkanit”.

“Një i ri, i cili shihet në fotografi duke u rrahur nga dy ushtarë të Arkanit në Bijeljina. Bëhet fjalë për një shqiptar nga Bijeljina. Fotografia e tij gjatë agresionit në Bosnjë dhe Hercegovinë ka përshkuar tërë botën”, shkruan “Oslobodjenje”.

Fotografia besohet se është bërë nga fotoreporteri amerikan i luftës, Ron Haviv dhe djali shqiptar që keqtrajtohet quhet Almir, i cili është marrë për t’u keqtrajtuar nga serbët së bashku me vëllain e tij, Ibrahimin.

Nuk dihet nëse ai është shqiptar i Kosovës apo Maqedonisë, apo shqiptar që ka jetuar në Bosnje.

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2014 - 2020 Struga.net | Privacy policy