minibus hire Leeds minibus hire Scarborough local minibus hire lajmet e fundit national minibus hire struga lajm struga lajme online mortgage broker online university
FOTOT/ Gjendet një bombë e Luftës II Botërore në Tiranë, peshon 500 kg, Xhaçka: U demolua në mënyrë të kontrolluar dhe plotësisht të sigurt - Struga.net

FOTOT/ Gjendet një bombë e Luftës II Botërore në Tiranë, peshon 500 kg, Xhaçka: U demolua në mënyrë të kontrolluar dhe plotësisht të sigurt

0

Ministrja e Mbrojtjes Olta Xhaçka bën me dije se është gjendur një bombë e Luftës së Dytë botërore në Tiranë..

Në një postim në facebook, Xhaçka bën me dije se bomba me peshë 500 kg, e Luftës së II Botërore, u gjet në ish-fushën e aviacionit në kryeqytet dhe djemtë tanë të xhenios e zhvendosën në poligonin e Bizës, ku u demolua në mënyrë të kontrolluar dhe plotësisht të sigurt. dhe plotësisht të sigurt.

“Forcat tona xheniere, të cilat pas pak javësh festojnë 100 vjetorin e krijimit, rikonformojnë se FA janë etalon i përkushtimit dhe profesionalizmit.

Një bombë me peshë 500 kg, e Luftës së II Botërore, u gjet në ish-fushën e aviacionit në kryeqytet dhe djemtë tanë të xhenios e zhvendosën në poligonin e Bizës, ku u demolua në mënyrë të kontrolluar dhe plotësisht të sigurt.”, shkruan Xhaçka. (TemA)

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2014 - 2020 Struga.net | Privacy policy