minibus hire Leeds minibus hire Scarborough local minibus hire lajmet e fundit national minibus hire struga lajm struga lajme online mortgage broker online university
FOTOT: “Nga 3D në realitet”, Rama: Po marrin formë godinat e pakrahasueshme me ato që shkatërroi tërmeti - Struga.net

FOTOT: “Nga 3D në realitet”, Rama: Po marrin formë godinat e pakrahasueshme me ato që shkatërroi tërmeti

0

Kryeministri Edi Rama ka publikuar disa foto nga ambjentet e shkollës 9-vjeçare “Dan Bajrami” në ndërtim në Kurbin.

Ai shkruan se puna për ndërtimin e saj po vijon dhe së shpejti do të presë 400 nxënës dhe mësuesit e saj.

“Drejt përfundimit edhe shkolla nëntëvjeçare “Dan Bajrami” në Gjorem, Kurbin që do të presë shumë shpejt në mënyrë dinjitoze 400 nxënës dhe mësuesit e saj.

Nga 3D në realitet, puna po vijon përditë, në kantiere me cilësi shembullore, ku punohet me orë të zgjatura dhe marrin formë godinat e pakrahasueshme me ato që shkatërroi tërmeti.

Qentë le të lehin karvani do të ecë më shpejt përpara”- shkruan Rama. (TemA)

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2014 - 2020 Struga.net | Privacy policy