minibus hire Leeds minibus hire Scarborough local minibus hire lajmet e fundit national minibus hire struga lajm struga lajme online mortgage broker online university
Gjermani: Ashpërsohen masat kufizuese për popullsinë përballë virusit - Struga.net

Gjermani: Ashpërsohen masat kufizuese për popullsinë përballë virusit

0

Gjermania do të ashpërsojë kufizimet e vendosura për popullsinë përballë pandemisë së koronavirusit, veçanërisht me gjoba të larta në rast të mosmbajtjes së maskave, sipas një projektmarrëveshjeje mes rajoneve dhe qeverisë.

Autoritetet do të riforcojnë kontrollet për t’u garantuar që periudha e karantinimit respektohet dhe do të vendosin gjoba nëse do të jetë rasti, sipas tekstit të negociuar nga qeveria gjermane e Angela Merkel dhe 16 rajonet gjermane, që parashikojnë përveç të tjerave të kufizojnë tashmë deri në 25 numrin e pjesëmarrësve në një ngrumbullim privat.

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2014 - 2020 Struga.net | Privacy policy