minibus hire Leeds minibus hire Scarborough local minibus hire lajmet e fundit national minibus hire struga lajm struga lajme online mortgage broker online university
Haga i akuzon për krime, reagon kryeministri Rama në mbrojtje të Thaçit e Veselit: I indijuar, nderim udhëheqëve të UÇK. Jam në krah të tyre, rroftë Kosova - Struga.net

Haga i akuzon për krime, reagon kryeministri Rama në mbrojtje të Thaçit e Veselit: I indijuar, nderim udhëheqëve të UÇK. Jam në krah të tyre, rroftë Kosova

0

Ka reaguar kryeministri i Shqipërisë Edi Rama per thirrjen e Presidentit te Koso0ves dhe kreut te PDK ne Tribunal.

Ai ka thënë se nuk ka fjalë që mund të shprehin indinjatën ndaj këtyre akuzave të Gjykatës Speciale ndaj Hashim Thaçit dhe Kadri Veselit,

Postimi i plote i Rames:

Qëkur e kam marrë lajmin e listës së Tribunalit Special dhe kam lexuar emrat e kriminelëve të supozuar të Luftës Çlirimtare të Kosovës, përpiqem po nuk arrij të formuloj fjalitë e duhura për të shprehur indinjatën time!

Do të shprehem publikisht nesër me një mesazh për të gjithë shqiptarët, por jam e do të jem deri në fund, në krah të të gjithë atyre që luftuan me armë për ta çprangosur Kosovën e burgosur në ferrin e Sllobodan Milosheviçit, duke mbyllur me gjak, nder e lavdi një histori padrejtësie historike në zemër të Europës!

RROFTË KOSOVA dhe sot më shumë se kurrë NDERIM UDHËHEQËSVE TË LUFTËS ÇLIRIMTARE🇦🇱👐🏿🇪🇺

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2014 - 2020 Struga.net | Privacy policy