minibus hire Leeds minibus hire Scarborough local minibus hire lajmet e fundit national minibus hire struga lajm struga lajme online mortgage broker online university
“Hajde, vëllezër e motra votat për numrin 10, koha është tani!”! Modelja, Emina Çunmulaj rikthehet në vendlindje për të votuar partinë shqiptare - Struga.net

“Hajde, vëllezër e motra votat për numrin 10, koha është tani!”! Modelja, Emina Çunmulaj rikthehet në vendlindje për të votuar partinë shqiptare

0

Modelja e njohur shqiptare, Emina Cunmulja, së fundmi ka udhëtuar nga SHBA drejt vendit Malit të Zi për të votuar në zgjedhjet paralamentare që do të zhvillohen ditën e nesërme.

Këtë e ka konfirmuar vetë ajo nëpërmjet një postimi në rrjetet sociale dhe madje ka treguar dhe se kujt do të ja jap votën.

Ajo thotë se do të votojë numrin 10 ku qëndron partia shqiptare PDS, madje u ka bërë thirrje edhe të tjerëve që të japin një ‘OK’ tek ky numër.

“Shihemi së shpejti Malësi. Hajde, vëllezër e motra…koha është tani. Të gjithë së bashku në vota për numër 10”,– ka shkruar ajo.

Në llogarinë e saj ajo ka ndarë me ndjekësit edhe disa imazhe tjera, duke treguar momentet e këndshme që po shijon në Malësi të Madhe.

Zgjedhjet në Mal të Zi pritet të zhvillohen më 30 gusht, ku garojnë edhe partitë shqiptare. Ato kanë një listë të përbashkët, me qëllim maksimizimin e votave.

Ndërkohë, Edi Rama ka bere thirrje per mbështetje për partitë shqiptare, por ka qene dhe përkrah Gjukanoviç per votuesit e tjere, duke kerkuar qe te mos zgjedhin per bllokun filo serb e filorus..

Ndërsa kreu i PD-së, Lulzim Basha që të votohen partitë shqiptare në Mal të Zi.

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2014 - 2020 Struga.net | Privacy policy