minibus hire Leeds minibus hire Scarborough local minibus hire lajmet e fundit national minibus hire struga lajm struga lajme
Komuna do ta shes “xhipin” e Shaip Surdullit - Struga.net

Komuna do ta shes “xhipin” e Shaip Surdullit

0

Kuvendi Komunal ka marrë vendim sot për shitjen e xhipit “Hyundai”, i blerë nga ish kryetari i Kamenicës në vitin 2010 në vlerë 38 mijë e 700 euro. Zyra për menaxhimin e pasurisë komunale, ka thënë se zhvlerësimi i veturës për tri vite është afro 17 mijë euro. Sipas kësaj zyreje, për riparimin dhe mirëmbajtjen e “xhipit” janë shpenzuar 4 mijë e 500 euro, për derivate 30 mijë euro gjatë tri viteve.Kryetari i komunës, Begzad Sinani, tha se nuk ka asnjë tendencë për shitjen e këtij aseti, pos që po e mbanë një premtim elektoral. “Uë kam dhënë një premtim, që xhipi të shitet. Jo vetëm të krijoj performancë te qytetarët. Unë kam mendu që kryetari … …

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2014 - 2020 Struga.net | Privacy policy