minibus hire Leeds minibus hire Scarborough local minibus hire lajmet e fundit national minibus hire struga lajm struga lajme
Koronavirusi në Kosovë: 13 viktimave dhe 225 raste në 24 orët e fundit - Struga.net

Koronavirusi në Kosovë: 13 viktimave dhe 225 raste në 24 orët e fundit

0

13 persona kanë humbur jetën në 24 orët e fundit për shkak të koronavirusit në Kosovë. Sipas asaj që raportojnë autoritetet atje, shifra e çon në 269 numrin total të viktimave.

Gjatë 24 orëve të fundit janë kryer 477 testime prej nga 225 raste janë konfirmuar pozitiv me Covid-19, numri total i rasteve është 9274 prej tyre 3815 aktive.

Ndërkohë gjatë 24 orëve të fundit, janë shëruar 201 pacientë, shifër që e çon në 5190 numrin total të personave të shëruar nga koronavirusi.

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2014 - 2020 Struga.net | Privacy policy