minibus hire Leeds minibus hire Scarborough local minibus hire lajmet e fundit national minibus hire struga lajm struga lajme online mortgage broker online university
Koronavirusi në Kosovë: 8 viktima nga Covid dhe 147 raste të reja - Struga.net

Koronavirusi në Kosovë: 8 viktima nga Covid dhe 147 raste të reja

0

Tetë persona kanë humbur jetën nga koronavirusi ditën e sotme në Kosovë.

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës ka bërë me dije se gjatë ditës së fundit janë testuar 534 persona, prej të cilëve kanë rezultuar pozitivë 147 prej tyre.

Rastet pozitive janë nga: komuna Prishtinë 38 raste, komuna Podujevë 19 raste, komuna Mitrovicë 14 raste, komuna Gjilan 9 raste, komuna Ferizaj 8 raste, komuna Prizren 6 raste, komuna Dragash 5 raste, komuna Fushë Kosovë 5 raste, komuna Pejë 5 raste, komuna Viti 5 raste, komuna Drenas 4 raste, komuna Lipjan 4 raste, komuna Skenderaj 4 raste, komuna Gjakovë 3 raste, komuna Kamenicë 3 raste, komuna Kaçanik 3 raste, komuna Malishevë 3 raste, komuna Vushtrri 3 raste, komuna Shtime 2 raste dhe me nga një rast komunat Hani i Elezit, Obiliq, Rahovec dhe Suharekë.

Kujtojmë që deri më tani në Kosovë 533 persona kanë humbur jetën nga koronavirusi, ndërsa numir i përgjithshëm i të infektuarve ka shkuar në 13.601.

Share.

Leave A Reply

Copyright © 2014 - 2020 Struga.net | Privacy policy