minibus hire Leeds minibus hire Scarborough local minibus hire lajmet e fundit national minibus hire struga lajm struga lajme online mortgage broker online university
Koronavirusi në Maqedoninë e Veriut: 159 të infektuar me COVID dhe 5 viktima në vetëm 24 orë - Struga.net

Koronavirusi në Maqedoninë e Veriut: 159 të infektuar me COVID dhe 5 viktima në vetëm 24 orë

0

Ministria e Shëndetësisë në Maqedoninë e Veriut raportoi sot për 5 pacientë të vdekur dhe 159 të infektuar me koronavirusin në 24 orët e fundit.

Autoritetet shendetesore kanë kryer 2018 testime, ndërsa vatra me e nxehtë vazhdon të jetë Shkupi me 45 raste të reja, më pas është Kumanova me 26 raste.

Rastet e reja të të infektuarve dalin pas testimit të 2018 mostrave.

Viktimat janë një pacient nga Shkupi, dy pacientë nga Dibra, një pacient nga Kërçova dhe një pacient nga Demir Hisari.

Instituti i Shëndetit Publik brenda 24 orëve ka regjistruar 212 pacientë të shëruar.

Sipas të dhënave të fundit, numri i personave të vdekur me Covid-19 ka arritur në 590, ndërsa që nga fillimi i pandemisë, janë diagnostikuar gjithsej 14163 persona.

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2014 - 2020 Struga.net | Privacy policy