minibus hire Leeds minibus hire Scarborough local minibus hire lajmet e fundit national minibus hire struga lajm struga lajme
Ky klip i kapur nga një çift konsiderohet të jetë pamja më e afërt e shpërthimit në Bejrut - Struga.net

Ky klip i kapur nga një çift konsiderohet të jetë pamja më e afërt e shpërthimit në Bejrut

0

Pas shpërthimit shkatërrues që ndodhi në Bejrut, shumë klipe të ndryshme që kapnin ngjarjen filluan të përhapen me shpejtësi në internet. Një nga videot më të frikshme ishte kjo, e regjistruar nga çifti Imad Khalil dhe Lina Alameh. Aktualisht, ky klip konsiderohet të jetë pamja më e afërt e njohur e shpërthimit të depove në Bejrut, njofton Insajderi.

Me sa duket, gjatë shpërthimit, ky çift po qëndronte më pak se 640 metra larg vendit të shpërthimit.

Për fat të mirë, të dy këta njerëz u mbijetuan lëndimeve të tyre.

Sipas çiftit që regjistroi këtë klip, zjarri filloi i vogël. Pasi e panë atë të rritet nga ballkoni i tyre në katin e 11-të, në një moment, ata filluan transmetimin live në llogaritë e tyre në mediat sociale. Pas xhirimeve për një kohë, gruaja filloi të ndjejë se diçka e tmerrshme do të ndodhte, shumë shpejt.

“Çfarë është kjo zhurmë? Hyr brenda, fut brenda! Imad, futu brenda! “, gruaja filloi të insistonte. Lina i tha CNN se Imad nuk i përgjigjej asaj dhe dukej sikur ishte në gjendje të tronditur.

Shumë shpejt, filluan të shfaqeshin shpërthime të ngjashme me fishekzjarrët – ishte shpërthimi i parë. Tridhjetë e tre sekonda pas shpërthimit të parë, ndodhi shpërthimi i dytë.

“Gjithë sa mbaj mend është se fluturova në ajër”, tha Imad për CNN. Lina informoi CNN se ajo ishte hedhur përmes një dere qelqi, dhe theu bërrylin, preu një tendin dhe plagosi shpinën. Për më tepër, ajo kishte prerje të shumta në trupin e saj.

Sa për Imad, shumica e trupit të tij duhej të fashohej. Sipas CNN, ai kishte plagë nga koka deri në këmbë, me prerje të rënda në kyçin e këmbës dhe gjunjë.

Pasi u zgjua, gruaja vuri re që burri i saj po qëndronte i shtrirë në dysheme pa ndjenja. “Lina u përpoq ta tërhiqte drejt derës, por thotë se nuk ishte aq e fortë. Megjithë plagët e saj, ajo thotë se filloi të zbriste shkallët”, shkroi CNN. Për fat të mirë, në rrugë, ajo hasi në shokun e saj i cili është një polic dhe ai e ndihmoi atë që të zbriste Imad-in duke përdorur një derë si barelë. Pasi ishin në tokë, jashtë ndërtesës, ata ishin në gjendje të hipnin në një ambulancë.

Për momentin, burri dhe gruaja të dy po rrinë në një spital lokal duke u rimëkëmbur nga lëndimet.

Ky klip i kapur nga një çift konsiderohet të jetë pamja më e afërt e shpërthimit në Bejrut shkruan Albinfo.

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2014 - 2020 Struga.net | Privacy policy