minibus hire Leeds minibus hire Scarborough local minibus hire lajmet e fundit national minibus hire struga lajm struga lajme online mortgage broker online university
Masat anti-COVID, Orban dekret që ndalon hyrjen e të huajve në Hungari - Struga.net

Masat anti-COVID, Orban dekret që ndalon hyrjen e të huajve në Hungari

0

Kryeministri hungarez Viktor Orban lëshoi ​​një dekret që ndalon hyrjen e të huajve në vend, me disa përjashtime.

Ndalimi, i cili do të hyjë në fuqi nesër, u njoftua të premten e kaluar.

Përjashtimet zbatohen për zyrtarët qeveritarë që organizojnë ngjarje zyrtare, marrësit e shërbimeve mjekësore, studentë të huaj me një çertifikatë studimi me kohë të plotë, shoferë kamioni gjatë rrugës për në shtëpi, mysafirë në tubime familjare si dasma dhe pjesëmarrës në ngjarje sportive, kulturore ose fetare.

Të gjithë ata që janë aprovuar të hyjnë në Hungari duhet të shkojnë në një karantinë dy-javore dhe të testohen dy herë negativisht për virusin koronar.

Një karantinë dy-javore është gjithashtu e detyrueshme për hungarezët që kthehen në vend nga jashtë.

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2014 - 2020 Struga.net | Privacy policy