minibus hire Leeds minibus hire Scarborough local minibus hire lajmet e fundit national minibus hire struga lajm struga lajme online mortgage broker online university
Mbyllet zyrtarisht votimi në Malin e Zi: Ja sa përqind e votuesve morën pjesë - Struga.net

Mbyllet zyrtarisht votimi në Malin e Zi: Ja sa përqind e votuesve morën pjesë

0

Mali i Zi ka mbyllur zyrtarisht votimet për zgjedhjet parlamentare. Procesi i votimit ka filluar që në orën 07:00 të mëngjesit dhe përfundoi në 20:00.

Në zgjedhjet e sotme garuan Partia Social Demokrate dhe ajo pro-serbe Fronti Demokratik ku morën pjesë rreth 80 për qind e qytetarëve në votime.

Po ashtu edhe partitë shqiptare garuan në dy koalicione. Ka pasur një rritje të konsiderueshme të votuesve në krahasim me vitin 2016.

Share.

Leave A Reply

Copyright © 2014 - 2020 Struga.net | Privacy policy