minibus hire Leeds minibus hire Scarborough local minibus hire lajmet e fundit national minibus hire struga lajm struga lajme
Në ndihmë të të prekurve me koronavirus, Rita Ora bën gjestin e veçantë - Struga.net

Në ndihmë të të prekurve me koronavirus, Rita Ora bën gjestin e veçantë

0
Around the world, Coronavirus is disrupting everything. It’s closing schools, stopping babies from getting vital vaccines and making life in disaster zones even tougher. A whole generation of children are in danger and I urge you to give what you can 💞

Që prej fundit të vitit 2019, pandemia e koronavirusit ka gjunjëzuar gjithë botën dhe shëndetësinë e shumë vendeve.

Aktualisht, janë 213 shtete të prekura nga virusi, ku numërohen afro 20 milionë të infektuar, mbi 700 mijë viktima dhe 12.2 milionë të shëruar.

Si pasojë e pandemisë, shumë njerëz po kalojnë një periudhë shumë të keqe financiare, por jo vetëm.

Në kuadër të kësaj krize, këngëtarja me origjinë shqiptare Rita Ora ka ndërmarrë një iniciativë shumë domethënëse.

Në bashkëpunim me UNICEF, ajo ka organizuar një koncert në shtëpi, për të ndihmuar fëmijët që janë prekur më shumë nga Covid-19.

View this post on Instagram

It’s such an honour to perform from my home to support @unicef_uk’s largest appeal in history!!! Please donate whatever you can at the link in my bio!! Around the world, Coronavirus is disrupting everything. It’s closing schools, stopping babies from getting vital vaccines and making life in disaster zones even tougher. A whole generation of children are in danger and I urge you to give what you can 💞 #GenerationCovid #Coronavirus

A post shared by RITA ORA (@ritaora) on Aug 6, 2020 at 9:59am PDT

Share.

Comments are closed.