minibus hire Leeds minibus hire Scarborough local minibus hire lajmet e fundit national minibus hire struga lajm struga lajme online mortgage broker online university
Nëntë viktima dhe 115 raste të reja me koronavirus në Kosovë - Struga.net

Nëntë viktima dhe 115 raste të reja me koronavirus në Kosovë

0

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike, ka njoftuar se të shtunën janë regjistruar 9 të vdekur dhe 115 raste të reja me COVID-19 në Kosovë.

Numri total i rasteve pozitive, me këto të fundit, ka arritur në 13.215.

IKSHPK-ja ka njoftuar se janë shëruar 116 pacientë derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve deri më sot është gjithsej 9.355 raste.

Numri i rasteve aktive është 3.352.

Shërbimi Spitalor dhe Klinik Universitar i Kosovës (SHSKUK) ka njoftuar të premten se në institucionet publike shëndetësore në Kosovë, aktualisht janë të shtrirë 475 pacientë, prej tyre 370 janë të prekur me koronavirus.

Share.

Leave A Reply

Copyright © 2014 - 2020 Struga.net | Privacy policy