minibus hire Leeds minibus hire Scarborough local minibus hire lajmet e fundit national minibus hire struga lajm struga lajme online mortgage broker online university
Nga sot BE me rregulla strikte për automjetet - Struga.net

Nga sot BE me rregulla strikte për automjetet

0

Bashkimi Evropian tashmë ka vendosur rregulla strikte për sa i takon kontrollit të llojit të automjeteve. Këto rregulla kanë hyrë në fuqi sot, derisa janë paralajmëruar edhe gjoba të mëdha për ata që shkelin këto rregulla, kanë bërë të ditur autoritetet e BE-së, përcjell Albinfo.ch

“Organet kombëtare që verifikojnë standardet e sigurisë dhe mjedisit në automjetet e modelit të ri, të destinuara për tregjet e BE-së, do të auditohen”, bëri të ditur KE.

Derisa shuma e gjobave që do të vendosen për mosrespektim të rregullave të reja do të shkojë deri në 30 000 euro për automjet.

“Autoritetet kombëtare duhet t’i nënshtrohen rishikimit të kolegëve, për të siguruar qëndrueshmëri në të gjithë Bllokun”, thuhet në njoftim.

Nga sot BE me rregulla strikte për automjetet shkruan Albinfo.

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2014 - 2020 Struga.net | Privacy policy