minibus hire Leeds minibus hire Scarborough local minibus hire lajmet e fundit national minibus hire struga lajm struga lajme online mortgage broker online university
OBSH: Suedia ‘ka ngelur’ në luftën kundër Covid 19 - Struga.net

OBSH: Suedia ‘ka ngelur’ në luftën kundër Covid 19

0

Një zyrtar i lartë i Organizatës Botërore të Shëndetësisë vlerësoi se Suedia ka “ngelur” në luftën kundër pandemisë së koronavirusit, duke thënë se qasja e saj ishte e keqe.

Qeveria e Suedisë është kritikuar gjerësisht për kërkimin e imunitetit të tufës, duke lejuar që virusi të lëvizë nëpër popullatë, raporton CNN.

Por, mjeku Mike Ryan, drejtori ekzekutiv i Programit të Emergjencave Shëndetësore të Organizatës Botërore të Shëndetësisë, tha se nuk është e vërtetë që Suedia nuk ka zbatuar masa kontrolli, transmeton Telegrafi, përcjell Albinfo.ch.

“Ajo u përpoq të mbështetet te individët dhe komunitetet për t’iu përmbajtur këshillave të qeverisë dhe është përpjekur të shmangë vendosjen e bllokimeve të detyrueshme, mbajtjen e distancës”, pohoi Ryan.

Kjo bazohet në nivele historike të besimit midis qeverisë suedeze dhe njerëzve të saj, tha Ryan.

OBSH: Suedia ‘ka ngelur’ në luftën kundër Covid 19 shkruan Albinfo.

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2014 - 2020 Struga.net | Privacy policy