minibus hire Leeds minibus hire Scarborough local minibus hire lajmet e fundit national minibus hire struga lajm struga lajme online mortgage broker online university
Opozita parlamentare, kundër marrëveshjes: I thamë ambasadores Kim se nuk votojmë për pazare, kemi 39 vota - Struga.net

Opozita parlamentare, kundër marrëveshjes: I thamë ambasadores Kim se nuk votojmë për pazare, kemi 39 vota

0

Opozita parlamentare është kundër marrëveshjes për reformën zgjedhore, arritur një ditë më parë.

Pas një takimi që përfaqësuesit e saj kanë pasur me ambasadoren amerikane Yuri Kim dhe atë të BE-së, Luigi Soreca, Myslim Murrizi ka thënë për mediet, se opozita parlamentare do të votojë kundër marrëveshjes.

“Ishte takim miqësor me ambasadoren e SHBA-së dhe ambasadorin e BE-së.

Në emër të tre grupeve parlamentare të opozitës, shprehëm qartë dhe prerë votën kundër pazarit të pistë të atyre që kanë marrë peng zgjedhjet prej 25 vitesh dhe kanë dhunuar kutitë e votimit me militantë partiakë.

U thamë nuk votojmë asnjë lloj pazari.

Kërkojmë lista të hapura, administratë zgjedhore jo politike dhe votë emigrantësh, ndryshe nuk votojmë të 39 deputetët.“ u shpreh Myslim Murrizi në një prononcim për mediat, sa doli nga takimi ne Rezidencen amerikane

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2014 - 2020 Struga.net | Privacy policy