minibus hire Leeds minibus hire Scarborough local minibus hire lajmet e fundit national minibus hire struga lajm struga lajme
Përplasen për burimet e ujit, kryetarët Veliu dhe Ahmeti - Struga.net

Përplasen për burimet e ujit, kryetarët Veliu dhe Ahmeti

0

Kryetari i Komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti, i është kundërpërgjigjur homologut të tij nga Besiana, Agim Veliu. Ky i fundi, në një prononcim për mediat lokale, i ka çuar ‘selam’ Ahmetit duke thënë se “për ujë të Prishtinës duhet të hulumtojë në Prishtinë, jo në Podujevë”.Për këtë deklaratë, Ahmeti ka shkruar në Facebook, duke thënë se inatet e subjekteve politike duhen lënë anash kur kemi të bëjmë me projekte të tilla.“Kur flasim për ujin duhet t’i lëmë anash inatet e subjekteve politike. Pa marrë parasysh sa kanë punu të tjerët në të kaluarën, duhet të punojmë për furnizim në të ardhmen”, ka thënë Ahmeti.Ai ka përmendur tri pika për krye… …

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2014 - 2020 Struga.net | Privacy policy