minibus hire Leeds minibus hire Scarborough local minibus hire lajmet e fundit national minibus hire struga lajm struga lajme
Rikallo: Votat e Mitrovicës së Veriut numërohen në vend - Struga.net

Rikallo: Votat e Mitrovicës së Veriut numërohen në vend

0

Anëtari i Komisionit Qendror të Zgjedhjeve, Nenad Rikallo tha gjatë një vizite në Mitrovicën e Veriut, se numërimi i votave në zgjedhjet e përsëritura për kryetar të kësaj komune, do të bëhet në vendngjarje.Rikalo vizitoi sot paradite qendrën e votimit në shkollën fillore Shën Sava, ndërsa bëri të ditur se të gjitha qendrat e votimit në terrotorin e Mitrovicës së Veriut janë hapur me kohë, dhe se deri më tani nuk ka asnjë problem të raportuar.Zëvendës komandanti rajonal i policisë Besim Hoti ndërkaq ka deklaruar se zgjedhjet në veri të Mitrovicës po zhvillohen të qeta, dhe se për sigurinë e qytetarëve po kujdesen mbi 200 forca të rendit.Siç r… …

Share.

Comments are closed.