minibus hire Leeds minibus hire Scarborough local minibus hire lajmet e fundit national minibus hire struga lajm struga lajme online mortgage broker online university
Rritet numri i grave që ndërrojnë jetë nga konsumimi i tepërt i alkoolit - Struga.net

Rritet numri i grave që ndërrojnë jetë nga konsumimi i tepërt i alkoolit

0

Sipas një studimi të kryer së fundmi, rezulton se një numër i madh i grave po vdesin për shkak të dëmeve që shkakton në mëlçi konsumimi i tepruar i alkoolit.

Sipas ekspertëve, hendeku në nivelet e vdekjeve midis burrave dhe grave është ngushtuar në mënyrë dramatike gjatë dy dekadave të fundit.

Studimi tregoi se vitet e fundit një në tre femra ndërron jetë nga sëmundja e mëlçisë, krahasuar me 1 në 4 femra në vitin 1999.

Shqetësim mbetet rritja e grave të reja midis moshës 25 dhe 34 vjeç. Ekspertët shprehen se njerëzit janë duke pirë më shumë alkool në kohë stresi.

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2014 - 2020 Struga.net | Privacy policy