minibus hire Leeds minibus hire Scarborough local minibus hire lajmet e fundit national minibus hire struga lajm struga lajme online mortgage broker online university
SHBA regjistron gati 46 mijë raste të reja me COVID-19 - Struga.net

SHBA regjistron gati 46 mijë raste të reja me COVID-19

0

45.966 raste të tjera të koronavirusit dhe 1.116 vdekje të lidhura me virusin u regjistruan në Shtetet e Bashkuara të enjten, sipas Universitetit Johns Hopkins, raporton Cnn, transmeton lajmi.net.

Kjo sjell totalin në mbarë vendin në të paktën 5,867,785 infeksione të konfirmuara COVID-19, përfshirë 180.824 vdekje.

Në total përfshihen raste nga të 50 shtetet, Rrethi i Kolumbisë dhe territoret e tjera të SHBA, si dhe raste të riatdhesuara.

SHBA regjistron gati 46 mijë raste të reja me COVID-19 shkruan Albinfo.

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2014 - 2020 Struga.net | Privacy policy