minibus hire Leeds minibus hire Scarborough local minibus hire lajmet e fundit national minibus hire struga lajm struga lajme
Shkelzeni hodhi në erë Gërdecin, e tani ka blerë gjysmën e tij për biznes, Sali Berisha “vajton” se është çarë Ura e Vashës 30 centimetra - Struga.net

Shkelzeni hodhi në erë Gërdecin, e tani ka blerë gjysmën e tij për biznes, Sali Berisha “vajton” se është çarë Ura e Vashës 30 centimetra

0

Ish-kryeministri Sali Berisha ka publikuar sot një video në mediat sociale, ku shihet se Ura e Vashës është çarë. Në një postim, duke iu referuar mesazhit të një qytetari Berisha shkruan se ura ka pësuar dëmtime të shumta.

Sipas denoncimit të qytetarit, struktura e urës është shkëputur 30 centimetra nga shkëmbi, pasi kalojnë kamionët me krom dhe e kanë dëmtuar.

“Cahet Ura e Vashes! Sb Pershendetje Dr Berisha Keto jan pamjet e ures se Vashes qe Kryeministri Rama e quan arritje,akoma pa ven ne pune ura eshte care rreth 30 cm ka humbur kollonat e betonit,po kur te kalojn ne kete ure kamjonat me krom!!! Keto jan standartet Europjane ne Shqipri”, është ky postimi i Berishës.

Pak kohë më parë kryeministri Edi Rama në një video në mediat sociale shprehej se Ura e Vashës, ishte gati dhe mungonin disa detaje për përfundimin e saj.

“Vajtimi” i Berishes per carjen e kesaj ure 30 cm është me te vertet ironik! Pasi i biri, Shkelzen Berisha hodhi ne ere Gerdecin me biznesin e tij duke vrare 26 te pafajshem dhe plagosur mbi 300 te tjere dhe tashme eshte rikthyer ne vendin e krimit duke blere gjysmen e fshatit per biznes boronicash.

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2014 - 2020 Struga.net | Privacy policy