minibus hire Leeds minibus hire Scarborough local minibus hire lajmet e fundit national minibus hire struga lajm struga lajme online mortgage broker online university
Spanjë: Autorizohet testimi i vaksinës antiCOVID-19 e “Johnson & Johnson” - Struga.net

Spanjë: Autorizohet testimi i vaksinës antiCOVID-19 e “Johnson & Johnson”

0

Agjencia farmaceutike spanjolle ka autorizuar provën e parë klinike në Spanjë të një vaksine kundër COVID-19, njoftoi ministri i Shëndetësisë Salvador Illa, në një konferencë shtypi.

“Rekrutimi i vullnetarëve do të fillojë menjëherë”, shtoi ai.

Bëhet fjalë për vaksinën e kompanisë Janssen, në pronësi të multinacionalit amerikan Johnson & Johnson, që do të testohet në 190 vullnetarë të shëndetshëm, të cilëve do t;u shtohen 400 të tjerë në Gjermani dhe Holandë.

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2014 - 2020 Struga.net | Privacy policy