minibus hire Leeds minibus hire Scarborough local minibus hire lajmet e fundit national minibus hire struga lajm struga lajme
Sulmohet ambasada turke në Greqi: Përshkallëzohen tensionet mes dy vendeve - Struga.net

Sulmohet ambasada turke në Greqi: Përshkallëzohen tensionet mes dy vendeve

0

Ambasada turke në Athinë është sulmuar me bojë të kuqe gjatë ditës së sotme.

Ngjarja ka ndodhur në një moment delikat, teksa dy vendet janë në një konflikt të ashpër sa i përket çështjes në Mesdheun Lindor.

Sulmi ka ndodhur rreth orës 4:20 në rrugën Vassileos Georgiou, pak para kryqëzimit me Rigillis, ku ndodhet ndërtesa e ambasadës turke.

Siç raportojnë edhe mediat greke, pranë ndërtesës së ambasadës turke në Athinë është hedhur bojë e kuqe.

Policia greke ndodhet në vendngjarje dhe po kryen hetime për gjetjen e autorëve.

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2014 - 2020 Struga.net | Privacy policy