minibus hire Leeds minibus hire Scarborough local minibus hire lajmet e fundit national minibus hire struga lajm struga lajme
Tallja 100 mijë euroshe me Kullën e Shaban Polluzhës - Struga.net

Tallja 100 mijë euroshe me Kullën e Shaban Polluzhës

0

Më 27 prill të vitit 2012 është vënë gurëthemeli i saj. Sot, janë bërë gati dy vite dhe përveç që ndërtimi i kullës nuk ka përfunduar, realizimi i këtij projekti është përcjellë edhe me shumë probleme tjera.Projekti për ndërtimin e kullës së heroit Shaban Polluzha në Polluzhë të Drenasit, fillimisht ka kapur koston prej 88 mijë eurosh me financim të Ministrisë së Kulturës,shkruan Tribuna. Në bazë të këtij projekti me numër të prokurorimit 207-12-014-5-2-1, një kopje të të cilit e posedon gazeta, është hapur edhe tenderi.Në këtë projekt është lidhur kontrata për realizimin e punimeve, ku ndër të tjera është planifikuar që përveç pllakës së për… …

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2014 - 2020 Struga.net | Privacy policy