minibus hire Leeds minibus hire Scarborough local minibus hire lajmet e fundit national minibus hire struga lajm struga lajme
“Të dëgjohen dhe mbështeten kërkesat e biznesit të vogël”, Meta thirrje Qeverisë: Të shmangim katastrofën në ekonominë e çdo familje shqiptare - Struga.net

“Të dëgjohen dhe mbështeten kërkesat e biznesit të vogël”, Meta thirrje Qeverisë: Të shmangim katastrofën në ekonominë e çdo familje shqiptare

0

Presidenti Ilir Meta ka reaguar lidhur me situatën ekonomike të krijuar nga pandemia e Covid-19.

Përmes një postimi në facebook kreu i shtetit i bën thirrje Qeverisë të dëgjohen dhe mbështeten kërkesat e biznesit të vogël, përmes një strategjie konkrete dhe efikas”.

“Mbyllja e mijëra qepenave të biznesit të vogël në mbarë vendin, është vitrina më e dhimbshme e pasojave tepër serioze dhe të prekshme në ekonominë kombëtare të efekteve negative të pandemisë COVID-19.

Të dëgjohen dhe mbështeten kërkesat e biznesit të vogël, përmes nje strategjie konkrete dhe efikase, për të shmangur humbjen e dhjetëra mijëra vende pune, katastrofat në ekonominë e çdo familje shqiptare dhe frenuar rritjen e mëtejshme të nivelit të papranueshëm të varfërisë”- shkruan Meta. (TemA)

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2014 - 2020 Struga.net | Privacy policy