minibus hire Leeds minibus hire Scarborough local minibus hire lajmet e fundit national minibus hire struga lajm struga lajme online mortgage broker online university
“Të dënuar për vrasje dhe trafikim i të miturve”, OFL vë në shënjestër 3 “të fortë” në Berat - Struga.net

“Të dënuar për vrasje dhe trafikim i të miturve”, OFL vë në shënjestër 3 “të fortë” në Berat

0

Operacioni Forca e Ligjit, i ka nisur kërkesat me shkrim për vetëdeklarimin e burimeve të pasurisë 6 “të fortëve” në Tiranë, Durrës dhe Elbasan.

Ata janë:

• B. H., banues në Berat, nën hetim për veprën penale “Grupi i strukturuar kriminal”;

• Sh. B., banues në Berat, i dënuar për veprën penale “Vrasja në rrethana të tjera cilësuese”;

• L. L., banues në Berat, i dënuar për veprën penale “Trafikimi i të miturve”.

“Në kuadër të zbatimit të Ligjit Special për masat pasurore ndaj individëve të dënuar apo akuzuar për krim të organizuar apo krime të rënda, OFL i ka nisur kërkesat me shkrim për vetëdeklarimin e burimeve të pasurisë, shtetasve:

• B. H., banues në Berat, nën hetim për veprën penale “Grupi i strukturuar kriminal”;

• Sh. B., banues në Berat, i dënuar për veprën penale “Vrasja në rrethana të tjera cilësuese”;

• L. L., banues në Berat, i dënuar për veprën penale “Trafikimi i të miturve”.

Këta individë, si subjekt i Ligjit Special, duhet t’u përgjigjen me shkrim, brenda 48 orësh, të gjitha pyetjeve të OFL-së dhe më pas, përgjigjet e marra do t’i dërgohen SPAK-ut, për veprime të mëtejshme.

OFL është në veprim të pandërprerë dhe në kryerje të veprimeve komplekse për vendosjen e sekuestrove emergjente mbi pasuritë e dyshuara të përfituara nga krimi, si dhe për dërgimin e formularëve të vetëdeklarimit të gjithë personave që janë subjekt i Ligjit Special.”- njofton policia (TemA)

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2014 - 2020 Struga.net | Privacy policy