minibus hire Leeds minibus hire Scarborough local minibus hire lajmet e fundit national minibus hire struga lajm struga lajme online mortgage broker online university
“Tërmet politik”, Gjiknuri shkakton reagime në sallë: Po mirë lëvizje tektonike - Struga.net

“Tërmet politik”, Gjiknuri shkakton reagime në sallë: Po mirë lëvizje tektonike

0

Deputeti Damian Gjiknuri në seancën e Komisionit të Ligjeve gjatë fjalës së tij është shoqëruar edhe me reagime të shumta nga përfaqësuesit e tjerë.

Ai tha se tërmeti politik prishi disa rregulla duke sjellë ndryshimet kushtetuese.

“Sfidoj të gjithë që të sjellin një model proporcional që të ketë formulën siç e kishim ne në Kodin Zgjedhor dhe asnjë vend si ka.

Ndryshimet e Kushtetutës prishën një traditë nga një tërmet politik (reagime në sallë, të qeshura), mirë lëvizje tektonike politike”, tha Gjiknuri.

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2014 - 2020 Struga.net | Privacy policy