minibus hire Leeds minibus hire Scarborough local minibus hire lajmet e fundit national minibus hire struga lajm struga lajme
Trump zotohet të padisë shtetin e Nevadës për votimin me postë - Struga.net

Trump zotohet të padisë shtetin e Nevadës për votimin me postë

0

Presidenti amerikan Donald Trump u zotua sot të ndërmarrë veprime juridike pasi të dielën shteti i Nevadës miratoi projektligjin për të lejuar votimin me postë.

“Në një grusht shteti të paligjshëm të natës vonë, guvernatori i klubit të Nevadës e bëri të pamundur që republikanët të fitojnë shtetin.

Zyra e Postës nuk mund të merret kurrë me Trafikun e Votave me Postë pa përgatitje. Duke përdorur COVID për të vjedhur shtetin. Shihemi në Gjykatë!”, tha Trump në Twitter.

Ligjvënësit e shtetit në Nevada miratuan të dielën një projektligj që do të lejojë votat me postë, një proces votimi që kundërshtohet ashpër nga presidenti amerikan.

Nevada, së bashku me shtetet e Kalifornisë, Vermontit dhe pesë të tjera, planifikojnë të dërgojnë me postë të gjithë votuesit aktivë përpara zgjedhjeve të nëntorit pasi guvernatori Steve Sisolak pritet të nënshkruajë projektligjin në ligj.

Trump prej kohësh pretendon se votimi me postë do të çojnë në mashtrim dhe kompromentojë integritetin dhe transparencën e zgjedhjeve.

Demokratët argumentojnë se votimi me postë është më i sigurt në mesin e pandemisë së koronavirusit në SHBA.

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2014 - 2020 Struga.net | Privacy policy