minibus hire Leeds minibus hire Scarborough local minibus hire lajmet e fundit national minibus hire struga lajm struga lajme
VIDEO/ “Shpërthim si në Hiroshima”! Guvernatori i Bejrutit nuk i përmban lotët para gazetarëve: Nuk kam asgjë në mendje përveç “katastrofë” - Struga.net

VIDEO/ “Shpërthim si në Hiroshima”! Guvernatori i Bejrutit nuk i përmban lotët para gazetarëve: Nuk kam asgjë në mendje përveç “katastrofë”

0

Guvernatori i kryeqytetit libanez të Bejrutit, Marwan Abboud, u shfaq në lot ndërsa iu drejtua gazetarëve disa orë pasi shpërthimit masiv që goditi qytetin këtë mbrëmje, 4 gusht.

Ai po fliste për gazetarët pranë vendit të shpërthimit. Zyrtari libanez, i rrethuar nga anëtarët e ushtrisë, tha se ai erdhi në kërkim të 10 zjarrfikësve që u zhdukën në detyrë dhe se nuk kishte asnjë informacion të disponueshëm rreth tyre.

Shpërthimi “është i ngjashëm me atë që ndodhi në Japoni, në Hiroshima dhe Nagasaki”, tha Abboud, duke shtuar se ai kurrë nuk kishte parë një shpërthim të një madhësie të tillë.

Unë kurrë nuk kam parë një shkatërrim kaq të madh. Kjo është një fatkeqësi kombëtare, kjo është një fatkeqësi për Libanin . ”

“Ne duhet të qëndrojmë të fortë, duhet të qëndrojmë të guximshëm … por kjo është shumë …”, tha Abboud duke mos i përmbajtur lotët.

Kur u pyetën për informacionin në lidhje me shpërthimin, ai tha se në mendjen e tij nuk kishte asgjë tjetër përveç “katastrofë”.

Shpërthimi mori jetën e më shumë se 50 dhe plagosi më shumë se 2.700, sipas ministrit libanez të Shëndetësisë.

Beirut governor is literally crying while talking about the explosions, who likens them to Nagasaki and Hiroshima attacks pic.twitter.com/YPHqd1Sq2d

— Ragıp Soylu (@ragipsoylu) August 4, 2020

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2014 - 2020 Struga.net | Privacy policy