minibus hire Leeds minibus hire Scarborough local minibus hire lajmet e fundit national minibus hire struga lajm struga lajme
Vijon të rritet numri i të infektuarve me COVID 19 në Itali - Struga.net

Vijon të rritet numri i të infektuarve me COVID 19 në Itali

0

Nga dita në ditë vijon të rritet numri i personave të prekur me COVID-19 në Itali.

Në 24 orët e fundit, autoritetet shëndetësore bëjnë me dije se janë regjistruar 552 raste të reja me koronavirus nga 402 që ishin një ditë më parë.

Gjithashtu 3 persona të tjerë humbën jetën përballë virusit vdekjeprurës.

Që nga nisja e pandemisë në Itali regjistrohen 249.756 persona të infektuar, 35.190 prej të cilëve kanë humbur jetën.

Sipas Emergjencave Civilë në 24 orët e fundit janë shënuar të prekur në të gjitha provincat italiane dhe situata më e rënduar paraqitet në Veneto ku u regjistruan 183 të infektuar me koronavirus.

Vijon të rritet numri i të infektuarve me COVID 19 në Itali shkruan Albinfo.

Share.

Comments are closed.