minibus hire Leeds minibus hire Scarborough local minibus hire lajmet e fundit national minibus hire struga lajm struga lajme online mortgage broker online university
Vrau dy persona gjatë protestave, Donald Trump mbron 17-vjeçarin: Ata e sulmuan barbarisht - Struga.net

Vrau dy persona gjatë protestave, Donald Trump mbron 17-vjeçarin: Ata e sulmuan barbarisht

0

Presidenti Donald Trump mbrojti 17-vjeçarin Kyle Rittenhouse, i cili në Kenosha të Uiskonsinit vrau dy persona gjatë protestave.

“Ai po përpiqej t’i largohej turmës së tërbuar dhe u rrëzua. Ata e sulmuan barbarisht.

Po e hetojmë atë ngjarje aktualisht, por mendoj se ai e kishte punën pisk në atë moment.

Me shumë mundësi do ta kishin vrarë. Ngjarja po hetohet”, tha Trump.

Protestat shpërthyen pasi një polic plagosi me 7 plumba në shpinë një afro-amerikan.

Jacob Blake është paralizuar dhe ndodhet ende i shtruar në spital.

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2014 - 2020 Struga.net | Privacy policy