minibus hire Leeds minibus hire Scarborough local minibus hire lajmet e fundit national minibus hire struga lajm struga lajme online mortgage broker online university
Vuçiç falenderon Merkel: Ju na kuptoni! - Struga.net

Vuçiç falenderon Merkel: Ju na kuptoni!

0

Presidenti serb Aleksandar Vuçiç ka realizuar së fundi një me Kancelaren Merkel, ku temë qëndrore ka qenë Kosova.

Në bisedën telefonike mes Vuçiq dhe Merkel, gjatë pushimit të forumit në Bled, është biseduar për takimet e ardhshme të delegacioneve të Beogradit dhe Prishtinës në Uashington dhe Bruksel, raportoi RTS.

“Unë jam mirënjohës për kancelaren gjermane për mbështetjen e zhvillimit ekonomik dhe politik të Serbisë dhe të kuptuarit e saj për pozicionin tonë të vështirë politik rajonal,” tha Vuçiç.

Ai theksoi theksoi kishte “një bisedë të shkëlqyer telefonike me Merkel”.

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2014 - 2020 Struga.net | Privacy policy