minibus hire Leeds minibus hire Scarborough local minibus hire lajmet e fundit national minibus hire struga lajm struga lajme online mortgage broker online university
Zaev prezanton programin qeveritar: Prioritet, lufta kundër koronavirusit - Struga.net

Zaev prezanton programin qeveritar: Prioritet, lufta kundër koronavirusit

0

Në prezantimin programit, mandatari për qeverinë e re të Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev tha se një ndër prioritet e para të Qeverisë së re është lufta kundër koronavirusit dhe Ekonomia.

Zaev paralajmëroi edhe reforma në administratën publike nëpërmjet shkurtimit për 20 për qind.

Ai gjithashtu tha se në programin katërvjeçar të qeverisë është paraparë edhe vettingu në gjyqësor dhe ndërtimi i shtetit të së drejtës.

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2014 - 2020 Struga.net | Privacy policy