minibus hire Leeds minibus hire Scarborough local minibus hire lajmet e fundit national minibus hire struga lajm struga lajme
Zbardhen detaje nga aksidenti i frikshëm i aeroplanit me 190 pasagjerë, ja sa persona kanë humbur jetën - Struga.net

Zbardhen detaje nga aksidenti i frikshëm i aeroplanit me 190 pasagjerë, ja sa persona kanë humbur jetën

0

Një avion i Air India Express ka dalë nga pista dhe është ndarë në dysh. Ngjarja ka ndodhur në Aeroportin Ndërkombëtar Calicut, sipas CNN News 18.

Sipas raportimeve më të fundit të paktën 15 persona kanë mbetur të vdekur dhe dhjetëra të tjerë janë plagosur.

Fluturimi Boeing-737 nga Dubai kishte në bord Indianët të cilët u bllokuan jashtë shtetit për shkak të pandemisë së koronavirusit.

Në një deklaratë zyrtare, Drejtoria e Aviacionit Civil tha se kishte 190 pasagjerë dhe ekuipazh në bord, mes tyre ishin edhe 10 foshnje, shkruan Reuters.

Share.

Comments are closed.