minibus hire Leeds minibus hire Scarborough local minibus hire lajmet e fundit national minibus hire struga lajm struga lajme online mortgage broker online university
Zbulohet një mutacion i koronavirusit 10 herë më infektues! - Struga.net

Zbulohet një mutacion i koronavirusit 10 herë më infektues!

0

Koronavirusi thuhet se ka pësuar disa mutacione, por ai që është gjetur së fundi në Indonezi, është më infektuesi nga të gjithë.

Në fakt, fuqinë e përhapjes, ky mutacion e ka 10 herë më të lartë sesa virusi vetë, sic e tregojnë dhe të dhënat e ministrisë indoneziane të shëndetësisë, ku vetëm të djelën u raportuan 2,858 infeksione të reja.

Por nga ana tjetër, ka dhe një lajm të mirë: edhe pse më infektues, D614G është më pak vdekjeprurës!

Në të vërtetë, ky shtam i virusit që ka qarkulluar dhe në Europë e Amerikë, duket e ka shtuar aftësinë ë përhapjes, por nga ana tjetër, është më i butë për organizimin dhe kalohet më lehtë!

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2014 - 2020 Struga.net | Privacy policy