minibus hire Leeds minibus hire Scarborough local minibus hire lajmet e fundit national minibus hire struga lajm struga lajme
Zgjerimi i Greqisë me 21 milje, Rama: Monika del me lopata. Detin e shiti Berisha, Basha dhe Meta. Lulzimi kishte buzëqeshje kilometrike - Struga.net

Zgjerimi i Greqisë me 21 milje, Rama: Monika del me lopata. Detin e shiti Berisha, Basha dhe Meta. Lulzimi kishte buzëqeshje kilometrike

0

Edi Rama u shpreh në Kuvend dhe ne lidhje me akuzat per marreveshjen me Greqine.

“Se pashë se kush po mbronte deti se ishte me maskë.

Kushdo që do të donte ta lëshonte nuk e lëshon dot, se s’ka mundësi. Mos u bëni qesharak dhe të poshtër.

Sepse ata që i fryjnë këtij zjarri e dinë mirë se nuk ka asgjë të vërtetë. Në vend që të punojnë për shqiptarët, duan t’i përdorin. Të kapin ndonjë votë. Kap ça të kapesh!

Dhe nisen me varka mono për të mbrojtur detin, duke i rënë lopatës majtas=djathas. Deti aty është, nuk ka lëvizur. Nuk është dot as deti, as toka.

Nuk ndahet, siç ndaheshin tenderat kur LSI drejtonte ARRSH-në, sepse negociatat bëhen me persona të autorizuar, nuk bëhen me muhabet varkash.

Dhe nëse një autoritet që është qeveria firmos një marrëveshje, ka një tjetër që e gjykon. Është zoti President. Ai e di shumë mirë që po nuk erdhi deti tek ai, askush nuk ka çfarë do t’i bëjë detit.

Ata që e kanë copëtuar detin sot kanë dalë ta mbrojnë. Ilir Meta, Sali Berisha dhe Lulzim Basha bënë marrëveshjen më të gabuar.

Monika Kryemadhi nuk ka pasur lopata në atë kohë. Marrëveshjen e bënë me firma dhe me vula, s’ka marrëveshje m,e fjalë.

E firmosi me buzëqeshjen më të gjatë që kam parë në fytyrën e Lulzim Bashës. Ishte buzëqeshje me milje, po ta shohësh edhe nga pas, mund ta shohësh edhe me buzën pas.

Ka dalë Ilir Meta e ka mbrojtur në atë kohë me gjithë peshën e tij, edhe fizikë. Ishte dyfish atë kohë.

Se kuptoj pse eshte futur Meta ke çeshtja e detit kur ka autoritete te tjera qe jane per kete pune. Pse ata qe dikur bene marrveshjen e gabuar, sot e mbrojne. Meta-Rama-Berisha e bene ate marreveshje, sepse Mona nuk kishe gje ne dore. Meta ka dale e ka mbrojtur me te gjithe peshen e tij ne qeveri dhe fizike.

Ne nuk kemi cuar ne Kushtetuese thashetheme. Ne kemi cuar nje mrreveshje, te fitmosur, te vulosur, kushtetuesja vendosi 9 me 0 dhe e quajti marreveshje qe cenon interesat kombetare, keta cenues qe u konstatuan nga Kushtetuesja sot qenkan mbrojtjesit e interesave kombetare, nga une dhe ana ketej qe e cuam marreveshjen ne Kushtetuese”, deklaroi Rama.

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2014 - 2020 Struga.net | Privacy policy