minibus hire Leeds minibus hire Scarborough local minibus hire lajmet e fundit national minibus hire struga lajm struga lajme
Adidas tërheq bluzat që nxisnin turizmin seksual në Brazil - Struga.net

Adidas tërheq bluzat që nxisnin turizmin seksual në Brazil

0
brazil1

Gjigandi i veshjeve sportive, Adidas, vendosi që të pezullojë shitjet e disa bluzave për Kupën e Botës në Brazil pasi autoritetet u ankuan se ato seksualizojnë shumë imazhin e vendit.

Sipas autoriteteve, bluzat inkurajojnë turizmin seksual.

Në një bluzë shkruhet: “Doni të shënoni?”, ndërkohë që në krah është një femër e veshur me bikini.

Në një tjetër lexohet “I love Brazil”, por zemra merr formën e të pasmeve të një femre.

Qeveria e Brazilit po bën shumë përpjekje për të zhdukur imazhin e vendit si një destinacion për turizëm seksual.

Kupa e Botës pritet që të tërheqë të paktën 600 mijë fansa.

Adidas është kompania e dytë më e madhe e veshjeve sportive dhe një nga sponsorët kryesorë të këtij aktiviteti.

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2014 - 2020 Struga.net | Privacy policy