minibus hire Leeds minibus hire Scarborough local minibus hire lajmet e fundit national minibus hire struga lajm struga lajme
FOTOT/ A mund ta dalloni se ku është grabitqari? - Struga.net

FOTOT/ A mund ta dalloni se ku është grabitqari?

0
1

Këto foto të rralla të leopardëve të dëborës tregojnë se sa e vështirë është që të zbulosh me sy të lirë se ku ndodhet grabitqari.

Fotot janë realizuar nga David Jenkins, në Himalaja.

41- vjeçari thotë se pavarësisht se ka shumë eksperiencë në këtë fushë, sërish fotografimi i kësaj krijese është shumë i vështirë.

Leopardët e dëborës janë specie në zhdukje. Në total mendohet se janë më pak se 6500 të tillë në mbarë botën.

Ata janë krijesa vetmitare, që gjuajnë kryesisht në mëngjes dhe në mbrëmje.

 

3

4

5

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2014 - 2020 Struga.net | Privacy policy