minibus hire Leeds minibus hire Scarborough local minibus hire lajmet e fundit national minibus hire struga lajm struga lajme
FOTOT/ Doni ta dini si bëhen çantat luksoze me lëkurë gjarpri? - Struga.net

FOTOT/ Doni ta dini si bëhen çantat luksoze me lëkurë gjarpri?

0
11

Veshjet dhe aksesorët me lëkurë gjarpri janë ndër më luksozet.

Por nuk janë të tilla punishtet ku përgatiten ato.

Një prej tyre është kjo punishte në Cirebon të Indonezisë.

Punonjësit vrasin dhe u heqin lëkurën mijëra gjarpërinjve.

Disa aktivistë thonë se vrasja e këtyre gjarpërinjve është brutale.

Pasi vriten, trupi i gjarpërinjve mbushet me ujë, duke u fryrë si një tullumbace, në mënyrë që të hiqet më kollaj lëkura.

Megjithëse në Perëndim çantat me lëkurë gjarpri kushtojnë deri në 4 mijë dollarë, çmimi i një të tille në këtë punishte është vetëm 15 dollarë.

2

1

3

4

5

6

7

8

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2014 - 2020 Struga.net | Privacy policy