minibus hire Leeds minibus hire Scarborough local minibus hire lajmet e fundit national minibus hire struga lajm struga lajme
FOTOT/ Këto godina janë të përshtatshme për oligarkët - Struga.net

FOTOT/ Këto godina janë të përshtatshme për oligarkët

0
Imperial Pomp: Post-Soviet High Rise by Frank Herfort, Russia - 2014

Një fotograf kaloi të paktën katër vite duke udhëtuar në hapësirën e ish- Bashkimit Sovjetik, për të dokumentuar godinat e reja që po ndërtohen që pas rënies së komunizmit.

Frank Herfort ishte në Rusi dhe në ish- republikat sovjetike Kazakistan, Azerbajxhan, Bjellorusi, etj.

“Duket sikur çdo godinë po ulëret: jam më e madhja, më e mira, më e pasura,” tha fotografi gjerman.

 

 

Imperial Pomp: Post-Soviet High Rise by Frank Herfort, Russia - 2014

Imperial Pomp: Post-Soviet High Rise by Frank Herfort, Russia - 2014

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

16

17

18

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2014 - 2020 Struga.net | Privacy policy