minibus hire Leeds minibus hire Scarborough local minibus hire lajmet e fundit national minibus hire struga lajm struga lajme
FOTOT/ Natyra brutale: Hienat shqyejnë të gjallë zebrën - Struga.net

FOTOT/ Natyra brutale: Hienat shqyejnë të gjallë zebrën

0
1

(KUJDES: FOTO ME PERMBAJTJE TE RENDE)

Ky është momenti kur një zebër shtatzënë vritet nga një tufë hienash në Afrikë.

Ishte një skenë, të cilën edhe fotografi Marc Mol e kishte të vështirë ta shihte.

Zebra ishte në fazën e fundit të shtatzënisë dhe u nda nga tufa.

Më shumë se 20 hiena iu sulën duke e ngrënë të gjallë.

Një grup turistësh nuk mundën ta shihnin skenën në këtë rezervat të Kenias.

 

3

4

5

6

7

8

9

10

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2014 - 2020 Struga.net | Privacy policy