minibus hire Leeds minibus hire Scarborough local minibus hire lajmet e fundit national minibus hire struga lajm struga lajme
FOTOT/ Natyra e egër: Hipopotamët përplasen me krokodilët - Struga.net

FOTOT/ Natyra e egër: Hipopotamët përplasen me krokodilët

0
3

Ky është momenti kur një ushtri me krokodilë përballet më një turmë hipopotamësh.

Pamjet spektakolare janë fiksuar në Zambia nga Marc Mol.

Krokodilët e uritur janë gati për të shqyer një hipopotam të ngordhur, kur pranë tyre afrohet turma e hipopotamëve të tjerë.

Por nuk rezistojnë shumë dhe largohen.

Mol thotë se do ishte çmenduri po të qëndronin pasi aty ishin rreth 100 krokodilë.

 

 

4

5

6

7

8

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2014 - 2020 Struga.net | Privacy policy