minibus hire Leeds minibus hire Scarborough local minibus hire lajmet e fundit national minibus hire struga lajm struga lajme
Dehari: Projekti Kërçovë-Strugë na lidhë me Shqipërinë - Struga.net

Dehari: Projekti Kërçovë-Strugë na lidhë me Shqipërinë

0

Kryetari i Komunës së Kërçovës, Fatmir Dehari e kë vlerësuar të rëndësishëm projektin e rrugës që do ta lidhë këtë komunë me qytetin e Strugës.Ai ka thënë për “Zhurnal”, se kjo rrugë do të krijojë mundësi për t’u lidhur me portin e Durrësit në Shqipëri dhe për ta shfrytëzuar infrastrukturën e shtetit shqiptar. Ai ka përmendur edhe dobitë që pritet t’i kenë banorët e rajonit të Kërçovës. “Krijimi i kushteve më të mira për lëvizje të qytetarëve do të ndikojë për rritjen e përfitimeve për shërbimet e hotelerisë dhe të ngjashme në komunë. Gjithashtu, kjo do të jetë në të mirë të dy zonave ekonomike që ndodhen këtu”, ka thënë Dehari. E mirë e këti… …

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2014 - 2020 Struga.net | Privacy policy