minibus hire Leeds minibus hire Scarborough local minibus hire lajmet e fundit national minibus hire struga lajm struga lajme
Gruevski: Maqedonia vend mik i investitorëve - Struga.net

Gruevski: Maqedonia vend mik i investitorëve

0

Maqedonia ofron kushte më konkurruese për zhvillim të biznesit në rajon. Këtë e vërejtën shumë kompani të huaja të cilat tashmë punojnë në Maqedoni, ndërsa disa prej tyre vendosën edhe të realizojnë investimin e dytë të tyre.Këtë e theksoi kryeministri Nikolla Gruevski mbrëmë në biznes forumin në Dyseldorf para përfaqësuesve të shumë kompanive gjermane nga sektori automobilistik, infrastruktura, telekomunikacioni, turizmi, sektori i bankierisë dhe sigurimit.”Xhonson Kontrolls amerikan, Kemet Elektronik, Xhonson Meti, Tehnkoze, Grishkio…. veçmë investuan dhe e gjetën Maqedoninë si destinacion më të mirë biznesi, Për ne është shumë e rëndësi… …

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2014 - 2020 Struga.net | Privacy policy