minibus hire Leeds minibus hire Scarborough local minibus hire lajmet e fundit national minibus hire struga lajm struga lajme
Kongresmenë amerikanë kërkojnë pranim të Maqedonisë në NATO - Struga.net

Kongresmenë amerikanë kërkojnë pranim të Maqedonisë në NATO

0

Uashington, 11 shkurt – Një grup prej 40 kongresmenëve amerikanë u nënshkruan në letrën, e përgatitur nga kongresmenët Majkëll Taner dhe Eliot Engel, me të cilën kërkohet pranimi i Maqedonisë dhe Malit të Zi në NATO në samitin e ardhshëm në Britani të Madhe në shtator.Me letrën njëherit kërkohet edhe avancim gjegjësisht hapje e procesit MAP për Bosnjë e Hercegovinën dhe Gjeorgjinë, si dhe hyrje të Kosovës në programin Partneritet për paqe. Letra është dërguar deri te sekretari amerikan i shtetit Xhon Keri.”Me afrimin e samitit të NATO-s në Britani, ju bëjmë thirrje që t’i vazhdoni përpjekejt për zgjerim të jenë prioritet kyç për SHBA-në dhe p… …

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2014 - 2020 Struga.net | Privacy policy