minibus hire Leeds minibus hire Scarborough local minibus hire lajmet e fundit national minibus hire struga lajm struga lajme
Maqedoni: Me aktivitete të shumëta shënohet pavarësia e Kosovës - Struga.net

Maqedoni: Me aktivitete të shumëta shënohet pavarësia e Kosovës

0

hqiptarët në Maqedoni me një varg aktivitesh do ta shënojnë gjashtë vjetorin e pavarësisë së Kosovës. Manifestimet kanë nisur të mërkurën në mbrëmje në Sallën e Sportit ”Shaban Tërstena”, ku është zhvilluar ndeshje mes klubeve të basketbollit ”Liria” dhe ”Prishtina”.Të dielën në ora 13:00 në hapësirat e Qendrës Kulturore Informative në Shkup , Lëvizja Qytetare Zgjohu nën mbështetje të Komunës së Çairit do të organizojë manifestimin tradicional ”Dita e Plisit”. Po të njëjtën ditë, në mbrëmje në hotelin ””Aleksandar Palace ””, mbahet akademi përkujtimore për dëshmorët e kombit dhe përvjetorin e pavarësisë së Kosovës, nën organizimin e… …

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2014 - 2020 Struga.net | Privacy policy